Obytné přívěsy jsou pro mnoho lidí nepostradatelnými pomocníky při cestování nebo na dovolené. Jedná se o vozidla, která nejsou vybavena samostatným pohonem a je nutné je připojit za jiné motorové vozidlo. Obytné přívěsy musejí mít s motorovým vozidlem spojený i elektrický systém, což je záruka toho, že funguje signalizace a další bezpečnostní prvky. Během jízdy nemohou být v obytném přívěsu přepravovány osoby. Existují obytné přívěsy brzděné i nebrzděné. Obvykle jsou vybaveny kuchyňkou, toaletou a postelemi. Obytný přívěs si samozřejmě můžete také pojistit.

Je možné si samozřejmě zřídit i havarijní pojištění, které v sobě může obsahovat dodatky, které ošetřují také možnost odcizení a podobně. Bez povinného ručení na obytný přívěs, na silnice nesmíte ani vyjet, v případě, že byste způsobili dopravní nehodu, kdy bude škoda třetí osobě způsobena právě tímto přívěsem, pak budete veškerou škodu platit sami.

V praxi to funguje stejně jako u motorových vozidel, protože obytný přívěs je v okamžiku výjezdu na komunikace součástí silničního provozu. Povinné ručení na přívěsy se však může velmi lišit, proto je dobré vyzkoušet internetové srovnávače a kalkulátory, které odhalí nejlepší nabídky na uzavření tohoto pojištění.

  • Jaká je charakteristika obytného přívěsu?
  • Lze pojistit obytný přívěs?
  • Druhy pojištění na obytné přívěsy

Porovnání povinného ručení