Nejen mladí rádi cestují do zahraničí. Také čeští senioři se stále více vydávají na cesty a pro cestovní kanceláře jsou důležitou klientelou. Senioři však podléhají zvýšeným zdravotním rizikům. Změny klimatu jsou u nich nejčastější příčinou srdečního selhání, infarktu či mozkové příhody. Proto by před každou cestou mělo být samozřejmostí nejen vyšetření lékařem a dostatečná zásoba léků, ale i uzavření cestovního pojištění.

 

Proč nestačí Evropský zdravotní průkaz

Kvalita zdravotní péče, kterou dostanete jenom na základě Evropského zdravotního průkazu nebo evropského formuláře (ten musíte mít v Turecku, Srbsku a Černé Hoře), není úplně prvotřídní. Za první můžete průkaz nebo formulář uplatnit pouze ve veřejném zařízení, které nemusí odpovídat všem standardům. Za druhé zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění se tak jednoznačně vyplatí i v těchto zemích. Zejména pro seniory, kteří už prvotřídní zdravotní péči v případě zdravotních problémů skutečně potřebují.

 

Specifika cestovního pojištění pro seniory

Změny klimatu jsou u seniorů nejčastější příčinou srdečního selhání, infarktu či mozkové příhody. Vyšetření lékařem a dostatečná zásoba léků by měla být před každou cestou samozřejmostí. Vzhledem ke zdravotním rizikům, které s věkem bohužel narůstají, je však také třeba počítat s jinými měřítky u cestovního pojištění.

 

Cestovní pojištění pro seniory je nejvíce komplikováno zdravotním stavem a věkem. To sice nejsou důvody, proč přestat cestovat, může to však být komplikace při sjednávání pojištění. Zcela pojistit odmítají pojišťovny seniory, kteří jsou starší 70 let.

 

O to více zde platí, že je nutné si zjistit veškeré podmínky a výluky pojištění. Zejména pak, které zdravotní úkony jsou z cestovního pojištění hrazeny, a které nikoliv.

Porovnání povinného ručení